Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Git Platformları

OKK

Yeni kullanıcı
TDN Kullanıcı
Web sitesi
turkdevops.github.io
Türk geliştirici arkadaşlara selamlar 👋
En sevdiğim Git toplulukları arasında benim için tartışmasız Github gelmektedir. Ancak Git sistemini tek kullanan Github platformu değil tabiki.. GitLab ve Bitbucket kuruluşlarının da Git sistemini entegre ederek geliştirici insanlarıyla buluşturan topluluk platformlarından bahsetmek istiyorum.

GitLab, DevOps ve DevSecOps yeteneklerini kod havuzlarında daha verimli işlem hacmine getirerek CI (sürekli entegrasyon) CD (sürekli teslimat) geliştirme yapısıyla Web tabanlı git depo yönetim sistemidir Gitlab, ayrıca geliştiriciler için hata ve düzeltmeleri, kayıt ve çalışmaları takip edebilmeleri için Wiki destekli çalışan platformdur.

Atlassian ürünü olan BitBucket de Git veya versiyon kontrol sistemini kullanan geliştiriciler için tasarlanmış topluluk platformudur
Herkes için 5 kişilik ekip çalışmalarına ücretsiz hesap verilmektedir

Türk Developers arkadaşlarımızın birgün yerli Git yazılım platformumuzu oluşturup geliştireceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum :)

Son düzenleme: